Warning: A non-numeric value encountered in /home/morsy/domains/sopockiemorsy.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5752
Powoli zbliża się czas na indywidualne decyzje (i działania organizacyjne) dotyczące udziału w 3rd Winter Swimming Championships of Belarus “Minsk Open” – World Cup stage and stage of the Belgart Cup! Spójrzcie na załączony program zawodów, z którego wynika, że rozpoczną się one w poniedziałek, 17 stycznia i zakończą się w sobotę 20 stycznia (pokazy w niedzielę 21 stycznia możemy pominąć).
1. Wniosek: ażeby uczestniczyć w wyścigu na 450 we środę 17 stycznia o 15.30 musimy być na miejscu zawodów sporo wcześniej.
2. Wniosek: jeżeli chcemy uczestniczyć w Gala Party w sobotę, 20 stycznia o 19.00 musimy opuścić Mińsk w niedzielę, 21 stycznia.
Przyjęcie takiego rozwiązania oznacza, że w Mińsku spędzimy dni od wtorku-16 stycznia, do niedzieli-21 stycznia. Oznacza to 5 noclegów w hotelu.
Koszty rejestracji na poszczególne dystanse są bardzo niskie i wynoszą: 40 rubli białoruskich za jeden dystans, 20 rubli za drugi i trzeci dystans oraz 10 rubli za następne. 10 zł=54 ruble białoruskie.
Organizatorzy proponują 3 hotele: “Belarus”, “Jubilee” i “Hilton”. Najtańszym hotelem jest “Jubilee”, gdzie koszt za pokój dwuosobowy ze śniadaniem wynosi ok. 118 zł za dobę. Wobec tego koszt 5 noclegów w pokoju dwuosobowym wyniesie ok. 300 zł na osobę. To bardzo dobra/niska cena.
Organizatorzy informują, że wizy są za darmo (Visas – for free!) dla osób przybywających do Mińska samolotem lub pociągiem. Czas wystawienia wizy wynosi ok. 1 godziny. Procedura i koszt załatwienia wiz białoruskich w Polsce np. planując wyjazd do Mińska samochodem nie jest mi znana.
Wstępne informacje nt. lotu z Warszawy do Mińska: wylot z Okęcia, wtorek, 16 stycznia o 11.55, przylot do Mińska o 15.05. Powrót z Mińska do Warszawy, niedziela, 21 stycznia: wylot o 15.55, przylot do Warszawy o 15.10.
Koszt biletów lotniczych w obie strony wynosi ok. 600 zł. Naturalnie należy dodać jeszcze koszt podróży w obie strony z Trójmiasta do Warszawy samochodem osobowym, pociągiem lub samolotem.
Sprawdziłem wstępnie ceny biletów kolejowych z Warszawy Centralnej do Mińska oraz powrót do Warszawy. Wyjeżdżając pociągiem już we wtorek z W-wy, 16 stycznia o godz. 15.05, przybywamy do Mińska w poniedziałek, 17 stycznia, o 3.04 rano. Koszt biletu sypialnego ok. 58 euro= 230 zł.
Powrót z Mińska w niedzielę, 21 stycznia: wyjazd o 10.55, przyjazd do Warszawy o 17.15 z przesiadką w Brześciu (1 godzina). Koszt biletu ok. 48 euro= 200 zł.  Naturalnie należy dodać jeszcze koszt podróży w obie strony z Trójmiasta do Warszawy samochodem osobowym, pociągiem lub samolotem.
Wstępne podsumowanie:
1. wyjazd pociągiem 16 stycznia, powrót w niedzielę 21 stycznia, koszt biletów ok. 430 zł. Pięć noclegów w Mińsku w hotelu “Jubilee” ok 300 zł. Koszty rejestracji – pomijalnie małe. Koszt całkowity udziału w zawodach wyniesie zatem ok. 730zł + koszt podróży z Trójmiasta do Warszawy w obie strony.
2. przeloty samolotem: we wtorek 16 stycznia Warszawa-Mińsk, powrót w niedzielę 21 stycznia, Mińsk-Warszawa. Koszt biletów ok. 600 zł, noclegi ok. 300 zł. Koszt całkowity udziału w zawodach wyniesie zatem ok. 900 zł +
koszt podróży z Trójmiasta do Warszawy w obie strony.
Wydaje mi się, że koszty zachęcają do udania się do Mińska samolotem.
Koleżanki i Koledzy, organizatorzy ustalili termin zakończenia rejestracji na 15 grudnia. Zachęcam do zastanowienia się nad swoim udziałem w zawodach oraz termine przybycia i opuszczenia Mińska. Nie każdy z nas może lub chce uczestniczyć od 16 do 21 stycznia.
Ja wstępnie zamierzam być w Mińsku w terminie 16-21 stycznia (5 noclegów). Zamierzam kupić bilety i zarezerwować pokój dwuosobowy w hotelu “Jubilee” pod koniec listopada (może ktoś z kolegów dołączy do pokoju?). Wówczas także się zarejestruję na 25 i 50 m. st. klasycznym, oraz na 25 i 50 m. st. dowolnym.
Co o tym wszystkim myślicie? Czekam na komentarze i ewentualne deklaracje udziału.
Serdecznie pozdrawiam,
Jacek