Warning: A non-numeric value encountered in /home/morsy/domains/sopockiemorsy.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5752

 

Zapraszamy do udziału w specjalnym klubowym – integracyjnym wydarzeniu, które towarzyszyć będzie obchodom Dnia Niepodległości w dniu 11 listopada br.

„WOLNI W WODZIE!” ,

CZYLI

PRAKTYCZNE SZKOLENIE Z ZIMOWEGO PŁYWANIA ORAZ „SKOK NIEPODLEGŁOŚCI”

Dla tych wszystkich, którzy chcieliby zrobić nowy krok w swojej pasji MORSOWANIA, pokonać kolejny etap, poznać zasady bezpiecznego pływania  w zimnej wodzie, spróbować dzikiego pływania, pod okiem Piotra Biankowskiego – tegorocznego zdobywcy Kanału La Manche, jednocześnie zrobić to w bezpiecznych warunkach zapewnionych przez sopocki WOPR oraz wśród Koleżanek i Kolegów z Klubu, przygotowaliśmy właśnie taką wyjątkową możliwość:

11 listopada br., Święto Niepodległości, spotykamy się  w szatni  klubowej w Sopocie (wejście 23).

Plan wydarzenia:

11.15 – spotykamy się  przy szatni  klubowej na plaży w Sopocie (wejście 23).

Prosimy o punktualne przybycie!

11:30 – podstawy zimowego pływania w wodach otwartych – prowadzi  Piotr Biankowski, pływak, jedenasty  Polak, który pokonał Kanał La Manche,  Organizator GWSC – Mistrzostw Polski w Lodowym Pływaniu.

Po ok 15- minutowym szkoleniu chętni do kontynuowania treningu w wodzie będą mieli czas na przygotowanie się.

Ok godziny 12:10, zacznie się ciąg dalszy szkolenia – trening praktyczny, prowadzony przez Piotra, pod okiem ratowników sopockiego WOPR, którzy będą nas wszystkich zabezpieczać z wody i z plaży.

W tym czasie:

Ok godziny 11.45 – grupa ok 25 doświadczonych pływaków – morsów, z SKM oraz zaproszonych gości,  przejdzie  przez molo, do budynku przebieralni  na  ostrodze sopockiej Mariny.

(Pływacy – pamiętajcie, że swój drugi zestaw ubrań trzeba zostawić w szatni na plaży!

Ci którzy będą potrzebowali wcześniej zaadoptować ciało do temperatury wody, będą mieli taką możliwość ochlapując się wodą z wiadra na pomoście ostrogi).

 Ok godziny 12:00 – SKOK NIEPODLEGŁOŚCI – (uczestnicy jw., grupa zamknięta) z pomostu ostrogi prosto do wody, grupowe przepłynięcie do brzegu, wzdłuż molo (czas płynięcia do brzegu to około 10 minut).

Przy głośnym  wsparciu grupy Morsów na plaży ! 🙂

Ok godziny 12:10 – spotkanie obu grup w wodzie, przy brzegu, następnie praktyczny kilkuminutowy trening pływacki  z Piotrem Biankowskim w pod opieką WOPR.

BEZPIECZEŃSTWO – NASZE WSPÓLNE ORAZ KAŻDEGO CZŁONKA KLUBU WCHODZĄCEGO DO ZIMNEJ WODY,  JEST NAJWAŻNIEJSZE!

To naczelna zasada,  której wszyscy przestrzegamy.

Dlatego zarówno skok, jak i przepłynięcie wzdłuż pomostu molo oraz  praktyczny trening z Piotrem Biankowskim odbędą się w licznej asyście ratowników sopockiego WOPR, do których zwróciliśmy się o pomoc i współpracę, przy przeprowadzeniu tego wydarzenia.

Dodatkowo: pływający  w wodzie MUSI mieć indywidualną bojkę asekuracyjną.  

Dla  części uczestników praktycznego treningu, Członków Klubu, będziemy mieli kilka bojek użyczonych przez Koleżanki i Kolegów z grupy pływackiej SKM.

Ich ilość będzie  ograniczona, chętni do pożyczenia bojki proszeni są o zgłoszenie się jak najszybciej.

Wszelkich informacji na temat tego wydarzenia udzieli kol. Jarek Zieliński – Koordynator szkolenia i „Skoku Niepodległości” z ramienia Zarządu, tel. 791 812 333.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Jarkiem.